دوشنبه 19 آذر 1397  
رویداد ها
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خبرداد:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش از قرار گرفتن نام کتابداران و کتابخانه تالش در میان منتخبین جشنواره کشوری رضوی خبر داد.
همزمان با 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو؛
همزمان با گرامیداشت روز دانشجو و به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا، نشست کتاب خوان ویژه دانشجویان با معرفی 20عنوان کتاب توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد واحد آستارا برگزار شد.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
با برگزاری 2برنامه فرهنگی؛
با حضور جمعی از اعضای کتابخانه های عمومی در شهرستان سیاهکل، نشستمادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی و نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه های عمومی شهید مفتح سیاهکل و امام علی(ع) دیلمان برگزار شد.
با هدف آسیب شناسی برنامه های هفته کتاب؛
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با هدف بررسی آسیب های برنامه های هفته کتاب سال جاری، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:
در دیدار رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی گیلان نقطه‌ نظرات و اهداف شورا در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر عباس دستخط، نیروی پشتیبانی کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
درپی مصیبت وارده به همکار مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه؛
در پی درگذشت پدر عباس دستخط، از همکاران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با صدور پیامی، این ضایعه دردناک را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت؛
همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی و با حضور مسئول، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت، مزار این شهید روحانی در سلیمانداراب رشت گلباران شد.
با معرفی 3عنوان کتاب در دانشگاه پیام نور تالش؛
به کوشش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، نخستین نشست کتاب خوان اساتید، در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.
با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی؛
کتابداران علاقه‌مند به شرکت در «نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور» تا ۱۵ آذر ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و بارگذاری فایل قصه گویی خود در سامانه جشنواره اقدام کنند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دومین سمینار تخصصی شهرداران؛
کرمی در دومین سمینار تخصصی شهرداران با حضور استاندار گیلان با بیان اینکه سرمایه اصلی هر جامعه ای علم و آگاهی است، گفت: بی شک بدون فرهنگ سازی مناسب و ایجاد بستر مناسب برای مطالعه و کتاب خوانی این امر محقق نخواهد شد.
اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی گیلان همزمان با هفته بسیج
همزمان با هفته گرامیداشت بسیج، کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی این روز را گرامی داشتند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (11)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های لاهیجان و بندر انزلی در هفته کتاب میزبان جمع کثیری از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه شدند.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «ادب نبوی»، «سرزمین آرزوها»، «ماهک و غول سرزمین پارچه‌ها» و «قصه های شب چله» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان آذر ماه، معرفی شدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
اطلاعیه؛
روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اطلاعیه ای از بروز اختلال در پایگاه های اطلاع رسانی ادارات کل استانها در روزهای شنبه الی دوشنبه جهت بروز رسانی این بستر خبرداد.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
در پی مصیبت وارده به همکاران کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت برادر میناسادت گسکری نژاد، مسئول امور اداری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و پدر بزرگوار مهرداد پازوکی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان را تسلیت گفت و برای آن مرحومان طلب آمرزش و مغفرت کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
در پی مصیبت وارده به مسئول اداری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در پیامی مصیبت وارده به میناسادات گسگری نژاد، مسئول اداری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
فرماندار رودبار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان:
فرماندار شهرستان رودبار میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت :علی رغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های رودبار اختصاص داده شد.
در پی مصیبت وارده به رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت
پریسا کرمی در پیامی مصیبت وارده به فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری این شورای را به وی تسلیت گفت.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
همزمان با هفته ملی پدافند غیرعامل؛
کتابخانه های عمومی شهرستان شفت همزمان با هفته ملی پدافند غیر عامل با برگزاری ویژه برنامه های متنوع آموزش های مختلفی برای اعضای کتابخانه ها تدارک دیدند.
همزمان با 13آبان و روز دانش آموز ؛
همزمان با فرارسیدن سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و گرامیداشت روز دانش آموز، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا، مسابقه کتابخوانی تحت عنوان، دانش آموز بیدار، حامی ولایت ویژه دانش آموزان مدارس این شهرستان را برگزار می کند.
کتابخانه عمومی روستای طرازکوه رشت پاتوقی برای دوستداران کتاب؛
کتابخانه عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) روستای طرازکوه رشت با دعوت از دوستداران کتاب و برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه به پاتوق اقشار مختلف مردم تبدیل شده است.
در ادامه برگزاری نشست های کتاب خوان؛
با معرفی 5 عنوان کتاب در موضوعات مختلف، نشست کتاب خوان دانش اموزی در مدرسه ابتدایی پسرانه نورالقرآن لاهیجان برگزار شد.
با معرفی4عنوان کتاب؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل و با نقش آفرینی دانش آموزان دبیرستان شهید دیالمه این شهرستان نشست کتاب خوان مدرسه با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛
سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با ایام عزاداری اربعین حسینی، از خرید و ارسال چهار عنوان کتاب با موضوع اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.
درپی مصیبت وارده به همکار مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان؛
در پی درگذشت پدر گرامی مهرداد پازکی، از همکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با صدور پیام تسلیت، این ضایعه دردناک را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
با برگزاری نشست کتاب خوان؛
نشست کتاب خوان ویژه پدران در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهرستان رشت برگزار شد.
گزارش تصویری؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت و با حضور مادران و کودکان عضو کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت دوره آموزشی فرزند پروری و آشنایی با مهارت های زندگی برگزار شد.
با حضور مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
دوره آموزشی یکروزه اصول کمک های اولیه و فوریت های پزشکی ویژه کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با آموزش یکی از کارشناسان امداد و نجات اورژانس استان گیلان برگزار شد.
به منظور آگاهی بخشی عمومی در زمینه نحوه برخورد با روشندلان؛
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بهره برداری از دغدغه روشندلان استان گیلان در زمینه نحوه برخورد مردم جامعه با این قشر، اقدام به تهیه این پوستر آموزشی کرد.
با برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی رسول اکرم پونل، نشست کتاب خوان مدرسه ای در دبستان پیروزی روستای سکام برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی شمس گیلانی لنگرود؛
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاون و مسئولین این اداره کل در شهرستان لنگرود، نشست ارزیابی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود برگزار شد.
با معرفی پنج عنوان کتاب؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان شهرستان سیاهکل، و با استقبال پرشور دانش آموزان، نشست کتاب خوان دانش آموزی در مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اسپیلی دیلمان برگزار شد.
به منظور رفع موانع در فعالیت کتابداران؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در کتابخانه های عمومی بخش های خشکبیجار، لشت نشاء و کوچصفهان، خمام از نزدیک در جریان فعالیت کتابداران قرار گرفت.
به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی؛
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مدیرکل انتقال خون گیلان تفاهم نامه همکاری در حوزه حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه در بین اهدا کنندگان خون امضا شد.
از سوی دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
دفتر پژوهش و آموزش، بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با انتشار فراخوانی از محققان و پژوهشگران برای مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۷ این نهاد دعوت کرد.
همزمان 1ابان و روز آمار و پژوهش صورت پذیرفت؛
همزمان با 1آبان و گرامیداشت روز آمار و پژوهش، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دفتر کارشناس برنامه ریزی، آمار و پژوهش این اداره کل این روز را به وی تبریک گفت.
همزمان با هفته سلامت روان؛
با هدف آگاهی بخشی در زمینه آگاهی بخشی در زمینه سلامت زنان، کارگاه یکروزه سلامت بانوان با حضور بیش از 70 نفر از بانوان عضو کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
گزارش تصویری؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فرماندار، امام جمعه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، شهرداران، بخشداران، مسئولین کتابخانه ها و اصحاب رسانه برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه بیشترین مخاطبین کتابخانه های عمومی کودکان و نوجوانان هستند گفت: کتابخانه های عمومی برای تشویق کودکان به کتابخوانی برنامه های ویژه ای در دست اقدام دارد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گُل بود»، «هیچ‌کس جرئتش را ندارد»، «دعبل و زلفا» و « پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو... و دو داستان دیگر» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان آبان ماه، معرفی شدند.
از سوی دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
دومین مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی برگزار می‌شود.
با معرفی 4عنوان کتاب در نشست کتاب خوان؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت نشست کتاب خوان ویژه اساتید حوزه علمیه زینبیه خواهران برگزارشد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با برگزاری برنا مه های متنوع فرهنگی:
کتابداران کتابخانه نبی اکرم (ص) پره سر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در قالب نشسست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای –جمع خوانی و قصه گویی، بازدید های مدرسه ای، برنامه های مناسبتی ازجمله روز جهانی کودک لحظاتی شاد و به یاد ماندنی برای کودکان و اعضای کتابخانه رقم زدند.
با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکار های جدید در حوزه کتاب و کتابخوانی؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرانزلی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن بخشی مصوبات جلسه پیشین انجمن، ایجاد کتابخانه های روستایی در مناطق مختلف این شهرستان را ضروری دانست.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
دوره آموزشی یکروزه فرزند پروری به همت کتابداران کتابخانه عمومی کودکان باران رشت و با استقبال مادران نونهالان عضو این کتابخانه برگزار شد.
همراهی کتابداران تالش با دانش اموزان؛
کتابداران کتابخانه عمومی 17شهریور تالش، آخرین روز کاری خود در هفته گذشته را با دانش آموزان آموزشگاه های دخترانه آتیه و سمیه تالش گذراندند.
با برگزاری چندین برنامه فرهنگی؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی شهید ابوالحسن کریمی لاهیجان برنامه های فرهنگی متنوعی با نقش آفرینی اعضای این کتابخانه برگزار شد.
همزمان با هفته ملی خوشنویسی
با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس شهرستان رودسر، دومین نشست کتاب خوان خوشنویسان همزمان با هفته ملی خوشنویسی در کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر برگزار شد.
گزارش تصویری؛
جمعی از اعضای دانش آموز کتابخانه های عمومی امام جعفر صادق(ع) بندر انزلی و امام علی(ع) روستای لیچارکی منطقه آزاد انزلی با شرکت در سه ویژه برنامه شهادت حضرت رقیه(س)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و حافظ خوانی در فعالیت های جنبی این کتابخانه سهیم شدند.
به بهانه معرفی کتاب؛
با معرفی 4عنوان کتاب، نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل برگزار شد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دیدار با کتابداران استان لرستان عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور در دیدار با کتابداران استان لرستان با اشاره به ضروت توجه کتابداران به اخلاق دینی، بر لزوم کسب آگاهی‌های پنچ گانه برای کتابداران تاکید کرد.
همزمان با هفته ملی خوشنویسی و با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا جمع هنرمندان خوشنویس شهرستان آستارا با بیان اینکه خوشنویسی هنر قدسی، هنر اهل بیت و پیوند کلام، نوشتار و معنا است افزود: خوشنویسی ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.
با برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)رشت؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، نشست کتاب خوان مادران با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
با معرفی5عنوان کتاب توسط دانش آموزان؛
همزمان با هفته بهداشت روانی و به همت کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله میرزا حبیب الله املشی نشست کتاب خوان مدرسه ای در مدرسه ثمین شهرستان املش برگزار شد.
با حضور جمعی از اصحاب فرهنگی؛
نشست شاهنامه خوانی و تجزیه و تحلیل محتوایی این اثر فاخر ادبی با حضور استاد تاکی و جمعی ازادیبان و فرهیختگان شهرستان لاهیجان در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع)؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن مصوبات جلسه پیشین انجمن یادآور شد: هرچقدر ما به مقوله کتاب و کتابخوانی بپردازیم یقینا بازخورد مثبت آن به جامعه و خانواده خود ما برمی گردد وآسیب های اجتماعی موجود در جامعه رنگ می بازد.
با هدف بررسی آسیب های اجتماعی؛
کارگاه آموزشی بررسی آسیب های اجتماعی تحت عنوانتاب آوری اجتماعی با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و بانوان عضو کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) پونل برگزار شد.
در مراسمی با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت؛
مراسم تقدیر از زهرا خسروی، مسئول تنها کتابخانه عمومی گویا و بریل استان گیلان، اعضای فعال این کتابخانه و نیز حامیان کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
بيشتر
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش خبرداد:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش از قرار گرفتن نام کتابداران و کتابخانه تالش در میان منتخبین جشنواره کشوری رضوی خبر داد.
همزمان با 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو؛
همزمان با گرامیداشت روز دانشجو و به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا، نشست کتاب خوان ویژه دانشجویان با معرفی 20عنوان کتاب توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد واحد آستارا برگزار شد.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
با برگزاری 2برنامه فرهنگی؛
با حضور جمعی از اعضای کتابخانه های عمومی در شهرستان سیاهکل، نشستمادران و کودکان، ترویج فرهنگ کتابخوانی و نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه های عمومی شهید مفتح سیاهکل و امام علی(ع) دیلمان برگزار شد.
با هدف آسیب شناسی برنامه های هفته کتاب؛
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با هدف بررسی آسیب های برنامه های هفته کتاب سال جاری، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت؛
همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی و با حضور مسئول، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت، مزار این شهید روحانی در سلیمانداراب رشت گلباران شد.
با معرفی 3عنوان کتاب در دانشگاه پیام نور تالش؛
به کوشش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، نخستین نشست کتاب خوان اساتید، در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.
با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی؛
کتابداران علاقه‌مند به شرکت در «نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور» تا ۱۵ آذر ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و بارگذاری فایل قصه گویی خود در سامانه جشنواره اقدام کنند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دومین سمینار تخصصی شهرداران؛
کرمی در دومین سمینار تخصصی شهرداران با حضور استاندار گیلان با بیان اینکه سرمایه اصلی هر جامعه ای علم و آگاهی است، گفت: بی شک بدون فرهنگ سازی مناسب و ایجاد بستر مناسب برای مطالعه و کتاب خوانی این امر محقق نخواهد شد.
اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی گیلان همزمان با هفته بسیج
همزمان با هفته گرامیداشت بسیج، کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی این روز را گرامی داشتند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
کتابخانه عمومی روستای طرازکوه رشت پاتوقی برای دوستداران کتاب؛
کتابخانه عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) روستای طرازکوه رشت با دعوت از دوستداران کتاب و برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه به پاتوق اقشار مختلف مردم تبدیل شده است.
با حضور مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
دوره آموزشی یکروزه اصول کمک های اولیه و فوریت های پزشکی ویژه کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با آموزش یکی از کارشناسان امداد و نجات اورژانس استان گیلان برگزار شد.
به منظور آگاهی بخشی عمومی در زمینه نحوه برخورد با روشندلان؛
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بهره برداری از دغدغه روشندلان استان گیلان در زمینه نحوه برخورد مردم جامعه با این قشر، اقدام به تهیه این پوستر آموزشی کرد.
به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی؛
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مدیرکل انتقال خون گیلان تفاهم نامه همکاری در حوزه حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه در بین اهدا کنندگان خون امضا شد.
همزمان 1ابان و روز آمار و پژوهش صورت پذیرفت؛
همزمان با 1آبان و گرامیداشت روز آمار و پژوهش، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دفتر کارشناس برنامه ریزی، آمار و پژوهش این اداره کل این روز را به وی تبریک گفت.
همزمان با هفته سلامت روان؛
با هدف آگاهی بخشی در زمینه آگاهی بخشی در زمینه سلامت زنان، کارگاه یکروزه سلامت بانوان با حضور بیش از 70 نفر از بانوان عضو کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
گزارش تصویری؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فرماندار، امام جمعه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، شهرداران، بخشداران، مسئولین کتابخانه ها و اصحاب رسانه برگزار شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه بیشترین مخاطبین کتابخانه های عمومی کودکان و نوجوانان هستند گفت: کتابخانه های عمومی برای تشویق کودکان به کتابخوانی برنامه های ویژه ای در دست اقدام دارد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گُل بود»، «هیچ‌کس جرئتش را ندارد»، «دعبل و زلفا» و « پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو... و دو داستان دیگر» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان آبان ماه، معرفی شدند.
از سوی دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
دومین مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی برگزار می‌شود.
با معرفی 4عنوان کتاب در نشست کتاب خوان؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت نشست کتاب خوان ویژه اساتید حوزه علمیه زینبیه خواهران برگزارشد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با برگزاری برنا مه های متنوع فرهنگی:
کتابداران کتابخانه نبی اکرم (ص) پره سر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در قالب نشسست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای –جمع خوانی و قصه گویی، بازدید های مدرسه ای، برنامه های مناسبتی ازجمله روز جهانی کودک لحظاتی شاد و به یاد ماندنی برای کودکان و اعضای کتابخانه رقم زدند.
با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکار های جدید در حوزه کتاب و کتابخوانی؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرانزلی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن بخشی مصوبات جلسه پیشین انجمن، ایجاد کتابخانه های روستایی در مناطق مختلف این شهرستان را ضروری دانست.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
همراهی کتابداران تالش با دانش اموزان؛
کتابداران کتابخانه عمومی 17شهریور تالش، آخرین روز کاری خود در هفته گذشته را با دانش آموزان آموزشگاه های دخترانه آتیه و سمیه تالش گذراندند.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دیدار با کتابداران استان لرستان عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور در دیدار با کتابداران استان لرستان با اشاره به ضروت توجه کتابداران به اخلاق دینی، بر لزوم کسب آگاهی‌های پنچ گانه برای کتابداران تاکید کرد.
همزمان با هفته ملی خوشنویسی و با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا جمع هنرمندان خوشنویس شهرستان آستارا با بیان اینکه خوشنویسی هنر قدسی، هنر اهل بیت و پیوند کلام، نوشتار و معنا است افزود: خوشنویسی ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.
با برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)رشت؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، نشست کتاب خوان مادران با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
با معرفی5عنوان کتاب توسط دانش آموزان؛
همزمان با هفته بهداشت روانی و به همت کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله میرزا حبیب الله املشی نشست کتاب خوان مدرسه ای در مدرسه ثمین شهرستان املش برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع)؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تقدیر از اجرایی شدن مصوبات جلسه پیشین انجمن یادآور شد: هرچقدر ما به مقوله کتاب و کتابخوانی بپردازیم یقینا بازخورد مثبت آن به جامعه و خانواده خود ما برمی گردد وآسیب های اجتماعی موجود در جامعه رنگ می بازد.
با هدف بررسی آسیب های اجتماعی؛
کارگاه آموزشی بررسی آسیب های اجتماعی تحت عنوانتاب آوری اجتماعی با حضور مسئولین شهرستان رضوانشهر و بانوان عضو کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) پونل برگزار شد.
در مراسمی با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت؛
مراسم تقدیر از زهرا خسروی، مسئول تنها کتابخانه عمومی گویا و بریل استان گیلان، اعضای فعال این کتابخانه و نیز حامیان کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
به مناسبت15اکتبر(23مهر) روز جهانی عصای سفید؛
زهرا خسروی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان از نحوه یک ارتباط موثر با افراد نابینا و آداب این ارتباط سخن گفته و به بیان نکته ها و مواردی می پردازد که روشندلان از جامعه پیرامون خود انتظار دارند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری استان:
کرمی گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و اجرای برنامه‌های متنوع در طول سال و مناسبت‌هایی چون هفته کتاب، دهه مبارک فجر و دیگر مناسبت های ملی و مذهبی افراد را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق داد.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در کتابخانه های عمومی اسلام آباد سنگر، خشکبیجار شهرستان رشت و کتابخانه های عمومی شهرستانهای آستانه اشرفیه، رودبار، رودسر و سیاهکل در روز جهانی کودک در شادی کودکان سهیم شدند.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، بندر انزلی، صومعه سرا، شفت و فومن در روز جهانی کودک در شادی کودکان سهیم شدند.
با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری برنامه های در روز جهانی کودک در کتابخانه های عمومی شهرستانهای رشت، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، رودسر میزبان شادی و نشاط کودکان شدند.
فرماندار شهرستان تالش در جلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان:
سید عیسی مهدوی با بیان اینکه پس از تشکیل نهاد کتابخانه های عمومی رویه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور هدفمند شده است از دست اندرکاران این نهاد فرهنگی در سطوح مختلف قدردانی کرد.
در مراسمی با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
مراسم تکریم سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل و معارفه رئیس جدید این اداره با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت همزمان با روز جهانی کودک با برگزاری ویژه برنامه جشن ویژه کودکان عضو این کتابخانه، در شادیهای کودکانه آنها سهیم شدند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ماسال:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال با تبریک 18مهر روز خانواده، نهاد خانواده را در شکل گیری کودکانی کتابخوان موثر دانست.
گزارش تصویری؛
جمعی از کودکان عضو کتابخانه عمومی کودکان باران با حضور در این کتابخانه عمومی ضمن حضور در جشن روز هانی کودک، لحظات شاد و بیادماندنی در کنار کتابداران سپری کردند.
درپی مصیبت وارده به مسئول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان؛
کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در پیامی درگذشت پدر مسئول امور فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان رابه وی تسلیت گفت.
پیام تسلیت؛
علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت پدر علیرضا ژاله جو کارشناس امور فرهنگی استان گیلان را تسلیت گفت.
امام جمعه املش در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی روسای جدید و پیشین اداره کتابخانه های عمومی املش و مسئولین ستادی اداره کل با حضور در دفتر امام جمعه املش با حجت‌الاسلام محمد صفری دیدار و گفتگو کرد.
کرمی در مراسم معارفه رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم معارفه رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش نامگذاری سه کتابخانه عمومی شهرستان املش بنام بزرگان این شهرستان را نشانه ای از توجه این مجموعه به شخصیت های فرهنگی و چهره های اثرگذار تاریخ این مرز و بوم عنوان کرد.
هفته پربار فرهنگی برای کتابخانه های عمومی آستارا؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا اینروزها و در آستانه روزجهانی و هفته ملی کودک برنامه های ویژه ای در مدارس و کتابخانه های این شهرستان به اجرا گذاشتند.
همزمان با بازگشایی مدارس؛
طرح ابتکاری هدیه نوشت افزار به فرزندان کلاس اولی کتابداران استان گیلان توسط معاونت توسعه کتابخانه و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به اجرا درآمد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در لاهیجان:
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه امروز کتابخانه های عمومی از حالت سنتی و صرفا بده و بستان کتاب فاصله گرفته اند خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی امروزی مرکز تبادل اندیشه ها هستند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در مجمع عمومی انجمن خیرین کتابخانه ساز گیلان؛
کرمی در نخستین مجمع عمومی انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گیلان از افتتاح و بهره برداری از هفتمین کتابخانه عمومی خیرساز استان گیلان در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در سالجاری خبرداد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در نشستی باحضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان رشت برگزار شد.
فرماندار رشت در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
میرشمس مومنی زاده در دیدار با کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گفت: حمایت از امر کتابخوانی وظیفه مهم همه مسئولین است و توسعه فرهنگی بدون توجه به کتابخانه های عمومی ممکن نیست.
به منظور پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس؛
در آخرین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس نمایشگاه کتاب و هنرهای دستی و نقاشی و عکس و پوستر «جلوه‌های ایثار» درکتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند رودبار گشایش یافت.
در آخرین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با حضور خانواده شهدا؛
همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش و سپاه ناحیه این شهرستان، نشست کتاب خوان دفاع مقدس با معرفی8 عنوان کتاب برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در رودسر:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر گفت: کتابخوانی سبب افزایش بینش، نگرش، اخلاق مداری و آشنایی با فرهنگ غنی ایرانی در نسل جوان و آینده ساز جامعه خواهد شد.
با همراهی اعضای پایگاه بسیج کتابداران استان گیلان؛
کرمی با همراهی اعضای بسیج کتابداران استان گیلان ضمن حضور در منزل سردار شهید حسین املاکی با همسر این شهید دیدار و گفتگو کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از ایجاد امکان ثبت فعالیت‌های خلاقانه در سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور با هدف تقدیر و ترویج فعالیت های خلاقانه کتابخانه ها خبر داد.
با معرفی ۲۵۰ عنوان و مشارکت کتابداران ۲۳۹۸ کتابخانه؛
در راستای مشارکت فعال کتابداران در انتخاب منابع کتابخانه‌های عمومی و همچنین افزایش دانش عمومی کتابداران، مرحله اول طرح خرید کتاب سال ۱۳۹۷ به انتخاب کتابداران اجرایی می شود.
در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و با حضور مسئولین و دوستداران کتاب؛
امام جمعه آستارا با تقدیر از حرکت ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در برگزاری سلسله نشست های کتاب خوان در معرفی کتاب در مناسبت های مختلف، آغاز این اقدام را نقطه عطفی در فعالیت های فرهنگی در این شهرستان عنوان کرد.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
فرماندار رودبار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان:
فرماندار شهرستان رودبار میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت :علی رغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های رودبار اختصاص داده شد.
در پی مصیبت وارده به رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت
پریسا کرمی در پیامی مصیبت وارده به فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری این شورای را به وی تسلیت گفت.
مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان خبر داد؛
به بهانه اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، دومین نشست کتاب خوان و نیز مسابقه نقاشی رضوی در کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان برگزار شد.
از قصه گویی تا جشن و شادی کودکانه
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان از برگزاری برنامه های شاد ویژه هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، همزمان با دهه مبارک کرامت در حاشیه استخر شهر زیبای لاهیجان و کتابخانه های این شهرستان خبرداد.
خبر کوتاه از یک کتابخانه؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، معاون فرماندار و اعضای انجمن در فرمانداری بندر انزلی برگزار شد.
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان؛
مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، در سالروز بزرگداشت این شاعر و حماسه سرای بزرگ، در کتابخانه شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.
شهر زیبای ماسوله میزبان رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی گیلان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جمع رابطین فرهنگی کتابخانه های استان گفت: هرفعالیت جدید بدلیل ناشناختگی برای عموم یقینا با مقاومتهای همراه است که باید با روشنگری و ممارست غیرممکن ها را ممکن کرد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود خبرداد:
فاطمه اسماعیل پور ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا، دیدار با خانواده‌های معزز آنها را توفیقی برای مسئولان دانست و مطرح کرد: همه ما مدیون و مرهون ایثارگری شهدا هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه‌های مختلف مرهون خون پاک شهداست.
گزارش تصویری؛
زهرا اخوان؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر از برگزاری نمایشگاه عکس هنرمندان این شهرستان با موضوع طبیعت بهاری رودسر در کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر خبرداد.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا؛
جشنواره نوروز با کتاب با حضور گردشگران و شهروندان و با معرفی کتاب و احیای آئین های نوروزی در باغ ملی آستارا برگزار شد.
نماینده مردم شهرستان لنگرود از کتابخانه عمومی کومله بازدید کرد:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود گفت: مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر کومله300عنوان کتاب به این کتابخانه اهدا کرد.
همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و با حضور امام جمعه شهر چابکسر:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ احکام دینی و همزمان با ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر خبرداد.
همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و در کتابخانه عمومی رودبار:
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار از برگزاری نمایشگاه کتاب و پوستر به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره آزادسازی خرمشهر و حماسه سوم خرداد روز ایثار و مقاومت و پایداری در کتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند رودبار خبر داد.
معلمین شهر باران در کتابخانه گردهم آمدند:
به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت وهمزمان با سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم، کتاب عرفان حافظ اثر ماندگار استاد شهید مطهری نقد و بررسی شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت:
زینب عزیزپور گفت: یکی از مزایای بخش کودک کتابخانه های عمومی شکوفایی استعداد نونهالان و فرهنگ سازی عادت به کتابخوانی توام با لذت کتابخوانی در کتابخانه هاست.
از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات؛
با تنظیم سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395، اهداف و سیاست‌های سال خواندن از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد تشریح و تبیین شد.
با همکاری شهرداری کلاچای و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر:
نخستین میدان کتاب استان گیلان که پیش از این جزو مصوبات جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر کلاچای بود در این شهر احداث و رونمایی شد.
با شعار دیابت را بشناسیم:
همزمان با هفته سلامت و با همکاری ادارات کتابخانه های عمومی و مرکز بهداشت شهرستان رودبار، جشنواره غذاهای سنتی و سالم با شعار دیابت را بشناسیم در کتابخانه عمومی روستای کلشتر برگزار شد.
با معرفی مجموعه شعر «هنوز هم...»؛
غلامعلی حداد عادل، با معرفی مجموعه شعر تازه منتشر شده خود، با عنوان «هنوز هم...» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.
غلامعلی جعفرزاده، رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، ضمن حضور در کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام از قسمتهای مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
نشست کتاب خوان علوی در اسالم برگزار شد
به همت دفتر امام جمعه اسالم و مشارکت کتابخانه عمومی این شهر همایش کتاب خوان علوی با حضور با شکوه جوانان در اسالم برگزار شد.
تفاهم نامه همکاری میان ادارات کل کتابخانه های عمومی و زندانهای استان گیلان امضا شد:
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با مدیرکل سازمان زندان های گیلان، تفاهم نامه ایجاد کتابخانه های مشارکتی در زندان های استان به امضای طرفین رسید.
روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اطلاعیه‎ای خبر داد:
روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام عدم حضور این نهاد برای دومین سال پیاپی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، از صرفه‌جویی و اختصاص هزینه برای خریداری کتاب‌های جدید برای کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به جای برپایی غرفه در این نمایشگاه خبر داد.
تاکسی پراید زرد رنگ ساحل فیلسوف:
ساحل فیلسوف راننده تاکسی در شهر رشت با ایجاد کتابخانه مسافر در تاکسی خود، مسافرین را تا مقصد کتابخوان می کند.
از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
پس از نامگذاری سال 1395 به نام «سال خواندن» از سوی نهاد، اصول کلی حاکم بر فعالیت‌های نهاد در این سال و سیاست‌ها و شاخص‌های بخش‌های مختلف از سوی دبیرکل نهاد در قالب سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395 ابلاغ شد.
گزارش تصویری(4)
پیاده راه فرهنگی شهر رشت(میدان شهدای ذهاب) در شب میلاد با سعادت امام علی(ع) میزبان نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان مطرح سینما، تئاتر و موسیقی کشور بود.
گزارش تصویری(3)
پیاده راه فرهنگی شهر رشت(میدان شهدای ذهاب) در شب میلاد با سعادت امام علی(ع) میزبان نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان مطرح سینما، تئاتر و موسیقی کشور بود.
گزارش تصویری(2)
پیاده راه فرهنگی شهر رشت(میدان شهدای ذهاب) در شب میلاد با سعادت امام علی(ع) میزبان نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان مطرح سینما، تئاتر و موسیقی کشور بود.
نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان با بیان اینکه کتابخوانی باید به گفتمان تبدیل شودگفت: همگی باید به نوبه خود سفیر کتاب و کتابخوانی شویم و آنرا تبلیغ کنیم.
هنرمندان مطرح کشور همه در یک نشست کتاب خواندند+ تصاویر(1)
بیست و ششمین نشست کتابخوان استان گیلان ویژه هنرمندان دوستدار کتاب و اهالی فرهنگ و هنر، به مناسبت میلاد امام علی(ع) در پیاده راه فرهنگی رشت و با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان در سال جدید برگزار شد
فرماندار شهرستان لاهیجان در اولین جلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان در سال 95 اقدامات انجام شده از سوی مجموعه کتابخانه های عمومی استان در شهرستان لاهیجان را قابل تقدیر توصیف کرد.
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
آیین معارفه رقیه زرگری، سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه صبح امروز یکشنبه29فروردین با حضور امیر محمدپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و رحیم حیدری فرماندار این شهرستان، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی آستانه و بندر کیاشهر و نیز مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: همزمان با شب میلاد باسعادت حضرت مولی الموحدین علی(ع) و به بهانه نشست کتاب خوان ویژه هنرمندان، پیاده راه فرهنگی رشت میزبان هنرمندان مطرح کشور و استان گیلان خواهد بود.
در نشستی با حضور مدیران کل کتابخانه های عمومی و راه و شهرسازی گیلان:
به منظور پیگیری وضعیت پروژه های در حال احداث کتابخانه های عمومی امیر محمدپور و شعبانعلی خاوری در نشستی با حضور نماینده شرکت مهندسین مشاور آباد بعنوان مشاور پروژه و پوراحمد پیمانکار پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت، روند پیشرفت آن را بررسی کردند.
امیر محمدپور در نخستین جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز گیلان در سال95 حضور خیرین درحوزه ساخت، تجهیز و حمایت از کتابخانه های عمومی و شناسایی افراد خیر را از مهمترین اولویتهای تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان عنوان کرد.
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد خبر داد؛
نشست تخصصی «بررسی وضعیت خواندن در فضای مجازی» از سوی نشریه الکترونیکی شناسه و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار خواهد شد.
پایگاه اطلاعاتی علمی، تخصصی (elsevier) دو مقاله علمی با درجه ISI و ISC را از مسئول برنامه ریزی و بودجه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال جاری میلادی منتشر کرد.
تشریح اهداف و برنامه‌های سال 95 نهاد در گفتگو با دبیرکل (پایانی)
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آخرین بخش از مصاحبه خود با تأکید بر نتایج مثبت ارتباط مستقیم با نیروی انسانی، خواستار تداوم این اقدام مؤثر از سوی مدیران کل استانی شد.
 
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
قفسه
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer